Czy zażywając marihuanę możesz stracić pamięć na zawsze

Zastanawiasz się jak bardzo nasiona konopi działają na Twój mózg? Martwi Cię ich wpływ na Twoją pamięć? Udowodniono ich niezaprzeczalny związek z chwilową utratą pamięci, jednak co do permanentnych skutków – dyskusja trwa.

Zbawienna ulga

Marihuana bez wątpienia wpływa na całe nasze ciało. Jest odpowiedzialna za wiele pozytywnych i negatywnych skutków. Ludzie chwalą jej zdolność do łagodzenia bólu czy za pomoc w leczeniu padaczki, zmian neurologicznych i nadmiernego stresu. Nasiona konopi wykazują też silne działania antyoksydacyjne, przeciwnowotworowe i przeciwzapalne. Mają duży wpływ na reakcje zachodzące w mózgu, zarówno te negatywne jak i pozytywne.

Problem z pamięcią

Każdy kto kiedyś zażył marihuanę posiada najpewniej doświadczeń, których nie pamięta, momenty tzw. urwanego czy też przerywanego filmu. W trakcje odurzenia możemy nie rejestrować nowych wspomnień i możemy mieć problem z tworzeniem pamięci długoterminowej. Nie mamy jednak kłopotów z przypominaniem sobie, poprzednich zajść przed jej zażyciem.

Jak marihuana wpływa bezpośrednio na mózg?

Zażywając nasiona konopi, THC i inne związki docierają do naszego mózgu, w tym do hipokampu, który odpowiedzialny jest za pamięć. Stąd też biorą się wszystkie opisane problemy. Udowodniono ponadto pozytywny wpływ THC na system endokannabinoidowy. Jest to mechanizm odpowiedzialny za wygaszanie wspomnień, na przykład po traumie.

Dwie naukowe prawdy?

Badania przeprowadzone w 2005 roku wykazały, że osoby które wcześniej długotrwale zażywały marihuanę, po kilku miesiącach abstynencji, nie miały żadnych problemów z pamięcią. Do zgoła odmiennych wyników doszło w roku 2008 roku. Jak widać więc, odzyskanie pamięci jest indywidualne od każdego z osobna. Do tej pory nie ma rzeczywistych dowodów na permanentne skutki zażywania marihuany.

Sprawdź https://tanienasionamarihuany.pl/