Bhang Lassi - orzeźwiający napój z marihuany

Bhang Lassi to jeden z najbardziej znanych koktajli, jakie dostępne są w Indiach. Powstaje on z połączenia kilku produktów, takich jak: mleko, orzechy, aromatyczne przyprawy i oczywiście bhang - czyli wyciąg z marihuany. 

Kultura spożywania bhang

Bhang stanowi ważną rolę w kulturze indyjskie. Nie oznacza to jednak, że produkcja marihuany w Indiach jest dozwolona. Na sprzedaż wyciągu z marihuany mogą pozwolić sobie jedynie sklepy, które posiadają odpowiednią licencję.

Bhang Lassi a hinduskie święto Holi

Znaczenie bhang lassi w Indiach szczególnie widoczne jest podczas corocznego święta radości Holi. W tym dniu wielu Hindusów spożywa koktajl z marihuany, a niektórzy pozwalają skosztować tego napoju także swoim dzieciom. Chcą w ten sposób pozwolić im poczuć się radośnie.

Bhang w Europie

W Europie bhang nie zdobył tak dużej popularności jak w Indiach. Na ziemiach europejskich pojawił się za sprawą angielskich kupców, którzy zajmowali się handlem u wybrzeży Azji Południowej. Z opowiadać tamtejszych marynarzy wiadomo, że spożywana przez nich mikstura na większość zadziałała rozweselająco. Niektórzy z kosztujących bhang byli niecodziennie pobudzeni, kolejni czuli się ospale

Nasiona w Polsce

Od jakiegoś czasu zauważa się zafascynowanie Polaków marihuaną. Wielu z nich kupuje w celach kolekcjonerskich nasiona różnych odmian konopi. Według prawa posiadanie nasion tej rośliny nie wiąże się z żadną odpowiedzialnością karną. Nasiona bez problemu zakupić można w sklepach internetowych i stacjonarnych.